• 6721 Szeged, Tisza Lajos krt. 95
  • enEnglish

Dr. Csüllög Emese

aneszteziológus, fájdalom terapeuta

Dr Csüllög Emese 2000-ben végzett az SZTE Általános Orvosi Szakán. 2011-ben szerezte aneszteziológiai és intenzív terápiás szakvizsgáját. 10 éve foglalkozik a fájdalom kezelésével és kivizsgálásával és krónikus fájdalommal élő betegek gondozásával. Magánrendelése mellett az SZTE AITI orvosa.

Aneszteziológusként kezdett el foglalkoztatni a krónikus betegek fájdalomcsillapítása. Sajnos gyakran nem találnak megfelelő megoldásokat. Mi ebben tudunk segíteni.

 

Miért válassza a fájdalom ambulanciát?

Mitől lesz egy magánrendelő, vagy egészségügyi szolgáltató fájdalomspecialista? Attól, hogy az ott dolgozó szakemberek a fájdalomcsillapításban rendelkeznek tapasztalattal, jártassággal, illetve a csapat összetétele is ennek megfelelő. (aneszteziológus, idegsebész, neurológus, gyógytornász)

 

Mivel foglalkozik a fájdalom ambulancia?

A krónikus fájdalom szindróma Európában kb. minden ötödik ember életét befolyásolja közvetlenül. Bár pontos adataink nincsenek, Magyarországon a krónikus fájdalom nagyjából 2 millió embert érint. A fájdalom ambulancia orvosa idejét és szakértelmét arra fordítja, hogy segítse a krónikus fájdalomtól szenvedő betegeket. A krónikus fájdalom kezelése nagy tapasztalatot és odafigyelést igényel. A beteg panaszára ható gyógykezelést megtalálni gyakran nem könnyű.

A fájdalom ambulancia számtalan különböző kórképből eredő fájdalommal foglalkozik. Leggyakrabban a deréktáj, a térd, a fej, a csípő és a nyak fájdalmaival, ízületi gyulladással, fibromyalgia, migrén, isiász, övsömör, kismedencei fájdalom és még sok más.

 

De mit csinálnak valójában a fájdalom specialista orvosok?

Egyrészt diagnosztizálják a fájdalom konkrét okát és az ahhoz vezető alapbetegségeket abban az esetben, ha a betegek először fordulnak panaszukkal orvoshoz. Gyakori azonban, hogy már részletesen kivizsgált betegek érkeznek hozzánk, mert bár betegségük diagnosztizált, de a fájdalom kielégítően nem csillapodott. Ilyenkor kerül előtérbe a fájdalom kezelésében jártas orvos, a fájdalomterapeuta.

 

Milyen kezeléseket alkalmaz egy fájdalom ambulancia?

A fájdalom ambulancia specialistája más szakorvosokkal és egészségügyi szakdolgozókkal, egy team tagjaként kezeli a betegeket. A fájdalom kezelésében gyógyszereket és gyógyszer-kombinációkat, infúziókat és helyi injekciókat használnak. Az alkalmazott gyógyszerek között nem-szteroid gyulládáscsökkentőket, antidepresszánsokat és egyéb, speciálisan a fájdalom kezelésére kifejlesztett gyógyszer szerepel. Az ön állapotának súlyosságától függően epidurális szteroid injekciókat, ideg blokkokat, ízületi injekciókat, rádiófrekvenciás ablációt, gerincvelő stimulációt vagy neuromodulációt is javasolhatnak. Emellett a minimálisan invazív beavatkozások is nagyon hatásosak. Szerves részét képezi a kezelésnek, gondozásnak a fizikoterápia és a gyógytorna. Utóbbiakról itt ITT olvashat bővebben.

  • tavkonzultacio-lehetosege
  • Lépjen velünk kapcsolatba

    Szakrendeléseinkre online is lehet időpontot foglalni. Ha nem biztos abban, hogy melyik szakrendelés lenne az Ön számára a legmegfelelőbb, akkor minden kérdésére szívesen válaszolunk emailben, vagy telefonon, ha lehet még aznap.   Kattintson az alábbi linkre elérhetőségeinkért.

Munkatársaink

Dr. Csüllög Emese

aneszteziológus, fájdalom terapeuta

Az SZTE aneszteziológusa. Szakrendelésén a fájdalom kezelésével és kivizsgálásával, a krónikus fájdalommal élő betegek gondozásával foglalkozik. Aneszteziológiai szakrendelésén a betegek műtéti altatásának véleményezését végzi.

Dr. Horváth Zoltán

neurológus, epileptológus, neurofiziológus

az SZTE Neurológiai és Idegsebészeti Klinikáinak neurológus szakorvosa. Szakrendelésén minden típusú neurológiai betegség kivizsgálását és kezelését végzi. A neurofiziológia országosan elismert szakértője, rendszeresen tart nemzetközi tanfolyamokat.

Dr. Kis Dávid

idegsebész, klinikai főorvos

Az SZTE Idegsebész adjuntusa. Az agy és gerinc betegségeinek szakértője. Elismert neuromodulációs szakember, több új eljárás meghonosítója Magyarországon. Specialitása a minimálisan invazív eljárások és a kulcslyuksebészet.

Dr. Varga Ádám

idegsebész, kinikai szakorvos

Az SZTE Idegsebész szakorvosa. Az agy és gerinc idegsebészeti betegségeinek szakértője. Jártas az agydaganatok műtéti és sugársebészeti kezelésben, elsőként vezetett be itthon gerincnavigációs megoldásokat.

Dr. Lázár Bence András

pszichiáter, egyetemi adjunktus

Egyetemi adjunktus, pszichiáter szakorvos. Szerteágazó tapasztalattal rendelkezik általános pszichiátriai kórképekben, ezek korszerű diagnosztikájában és gyógyszeres kezelésében.

Dr. Varga Edina Tímea

neurofiziológus, neurológus

2002-ben szerzett diplomát a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem (ma Szegedi Tudományegyetem) Általános Orvosi Karán.rn2008-ban neurológiából, majd 2012-ben Dániában klinikai neurofiziológiából tett szakvizsgát, ez utóbbit Magyarországon honosították.

Dr. Szerényi Zsolt

ortopéd-traumatológus szakorvos

Az SZTE ortopédusa. Szakrendelésén a mozgásszervi fájdalom kezelésével és kivizsgálásával foglalkozik. A különböző ízületi betegségek komplex gyógyítását és gondozását tűzte ki célül. Ízületi injekciók beadását és egyéb minimális invazív beavatkozásokat végez.

Dr. Vincze Márió

szülész-nőgyógyász szakorvos

Dr. Vincze Márió, a Szegedi Tudományegyetem Orvostudományi Karán summa cum laude minősítéssel végzett szülész-nőgyógyász, a Szegedi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán dolgozik, ahol várandósgondozással, nőgyógyászati szűréssel, sebészettel, onkológiával foglalkozik, valamint oktatási és kutatási feladatokat is ellát.

Pócza-Véger Petra

pszichológus, neuropszichológus, pszichoterapeuta

Pócza-Véger Petra 2009-ben végzett a Szegedi Tudományegyetem pszichológia szakán, 2016-ban pedig alkalmazott egészségpszichológiai szakvizsgát szerzett, majd 2021-ben pszichoterápiás, 2023-ban neuropszichológusi szakvizsgát is tett. Széleskörű klinikai tapasztalattal rendelkezik.

Falucskai Henriett

klinikai pszichológus

Falucskai Henriett 2001-ben szerezte pszichológusi diplomáját. Szorongásos zavarok, ezen belül is a pánikzavar és a fóbiák kezelésével, valamint kapcsolati problémákkal, trauma feldolgozással, kríziskezeléssel foglalkozik. Szimbólumterápiás módszerekkel, autogén tréninggel és meditációval dolgozik. EMDR terapeuta.

Manga Anikó

diplomás gyógytornász

2020-ban szerezte diplomáját a Szegedi Tudományegyetemen. Végzését követően ortopédiai, rheumatológiai és neurológiai fekvőbeteg intézetekben, szerzett gyakorlatot. Praxisában a mozgásterápiát és fizioterápiás technikákat alkalmaz. Számos tanfolyamon bővítette tudását, ahol különböző manuálterápiás és rehabilitációs módszereket sajátított el. Jól felszerelt termében várja pácienseit.

Mákos Andrea

betegkapcsolatok

Andrea korábbi munkaköreiben is ügyfelekkel foglalkozott. Nagyon jó hasznát veszi különlegesen jó kommunikációs készségének.

Szirányi Ági

betegkapcsolatok

betegirányítás, logisztika

Dr. Chadaide Zoltán

ügyvezető, neurológus

Eredetileg neurológusként dolgozott. 2008 óta az egészségügy üzleti oldalával foglalkozik és a Frida Med Klinika | Szeged szervezési feladatait látja el.